خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

مصاحبه اختصاصی با رتبه 12 IT گرایش IT و تجارت

   

   

  برای مدیریت زمان و وقت خود  می تونین از اپلیکیشن هوشمند و زیبای زندگی روزانه من استفاده کنید. با این اپلیکیشن به راحتی نظم زندگی خودتون و تو روزهای حساس پشت کنکوری به دست میارید.

   

   

  لینک دانلود این برنامه از بازار:

   

  زندگی روزانه من:

  https://cafebazaar.ir/app/com.ahad.mydailylife.ahad.mydailylife/?l=fa

   

  *************************

   

  همونطور که قولش و داده بودیم مصاحبه با رتبه 12 IT و 31 شبکه رو براتون بذاریم بالاخره این اتفاق مسیر شد. ضمن تشکر ویژه از خانم ابراهیمی که تو فصل امتحاناتشون وقتشون و در اختیار ما قرار دادن و این مصاحبه رو انجام دادن بزودی مصاحبه رتبه 31 شبکه هم بر روی وبلاگ قرار می گیره.

   

  میشه لطفاً خودتون و به طور کامل معرفی کنید؟

  مینا ابراهیمی دانشجوی سال آخر از دانشگاه صنعتی شیراز.

   

  خانم ابراهیمی از چه زماني مطالعه براي كنكور را به‌ طور جدي آغاز كرديد؟

  از تابستون شروع کردم ، فکر می کنم 10 تیر بود.

  کلاس، آزمونهای آزمایشی شرکت می‌کردین؟ چه مؤسسه‌ای؟ چقدر تاثیر داشت؟

  هیچ کلاسی شرکت نکردم و به هیچ وجه هم توصیه نمی کنم ، چون به نظرم کتاب های بسیار عالی ای حداقل برای رشته ما هست که دیگه نیازی به کلاس نیست.

  آزمون های آزمایشی هم پارسه شرکت کردم ، که به نظرم شرکت در آزمون ها خیلی ضروری هست به خاطر اینکه چیزای زیادی به فرد یاد می ده مثلا اینکه برای هر درسی چقدر زمان بذارن ، چه درصدایی بزنن تا رتبه هاشون خوب شه و مهم تر از همه اینکه باعث می شه استرس آدم کمتر بشه.

  چقدر اختلاف بین تراز و رتبه‌ی آزمونهای آزمایشی و آزمون اصلی‌تون وجود داشت؟

  اختلاف تراز 700 و اختلاف رتبه 20 .اما هیچ ارتباطی بین رتبه های آزمو ن ها  و کنکور وجود نداره. توصیه می کنم نه دلخوش به نتیجه های خوب و نه دلسرد از نتیجه های بد باشید من رتبه های خیلی پرت هم داشتم اما باعث نشد دلسرد بشم.ضمن اینکه از خیلی ها هم رتبه ام بدتر می شد اما رتبه کنکورم خیلی بهتر شد.

  چند ساعت به طور میانگین درس می‌خوندید؟

  تابستون که وقتم کاملا آزاد بود میانگین روزی 11-12 ساعت بود اما از شروع ترم جدید تقریبا به 7-8 ساعت می رسید.

  اگه جایی به مشکل درسی برخورد می‌کردین چیکار می‌کردین؟ کسی بود کمکتون کنه؟

  تنها درسی که برام مشکل بود گسسته بود فصل ترکیبات فکر می کنم که اونم خواهر بزرگترم چون مهندسی کامپیوتر خونده بودن می تونستن بهم کمک کنن.

   

  آیا تفریح یا ورزش خاصی انجام می‌دادین؟

  هیچ وقت نتونستم وقتی ذهنم درگیر مسئله مهمی هست کارهای دیگه ای رو کنارش انجام بدم برای همین هم آنچنان که باید برای تفریح و ورزش وقت نمی ذاشتم.

  پیش میومد که از درس خوندن خسته بشید؟ چیکار می‌کردین؟

  مسلما 6 ماه مداوم درس خوندن خستگی هایی هم داره ، سعی می کردم کتاب های شعر و نثر ادبی بخونم تا هم آرامش ذهنی بگیرم و هم از درس و کتاب فاصله نگیرم.

  از روزهای آخر بگین! استرس داشتین؟!

  به نظر من تمام روزهایی که درس می خوندم با اون یه هفته آخر مونده به کنکور برابری می کرد! خیلی خیلی خیلی سخت گذشت اما حاضر نبودم حتی یه ثانیه اش هم از دست بدم چون باید کاری رو که از اول با سختی شروع کرده بودم رو خوب تموم می کردم.

  خدا رو شکر 40% نتیجه ای که گرفتمم به خاطر همون یه هفته آخر بود

  حال و هوای جلسه آزمون؟!

  همه چی عالی بود... قبل از اینکه سوالات توزیع بشه خیلی نگران بودم به خاطر اینکه صندلیم توی راهرو بود و همه از جلوی من عبور می کردن و دست چپ بودم و صندلی درستی نداشتم و اینکه گفتن بعد از توزیع سوالات جای دیگه ای بهم میدن نگران بودم وقتم گرفته شه. اما بعدش همه چی خوب بود مخصوصا وقتی دیدم خیلی از تست ها رو بلدم به خصوص تست درس های نرم افزار و مدیریت خیلی آروم شدم.

   

  شما دانشجو سال آخر بودین، چطور برنامه‌ریزی کردین که هم به درسهای دانشگاهیتون برسین هم به کنکور؟

  می دونستم که تابستون یه فرصت طلایی هست برام که نباید از دستش بدم. شاید همیشه صادق نباشه اما در اکثر موارد همینطوره که اونایی که از تابستون شروع می کنن خوب می خونن نتیجه های بهتری هم می گیرن. برای همین جوری برنامه ریختم که بتونم تابستون یه دور کامل همه درس ها رو بخونم و تست بزنم تا از مهر به بعد که دانشگاه شروع می شه کار کمتری داشته باشم.

  در طول دانشگاه هم 80 درصد وقتمو می ذاشتم برای کنکور، و برای درس های دانشگاه هم فقط یه روز قبل امتحانات درس می خوندم...

  با توجه به اینکه بعضی از داوطلبین در بعضی دروس مشکل دارن و بعضاً تصمیم می‌گیرن درسی و حذف کنن، آیا شما با این موضوع موافقین؟

   

  نه !! صد در صد مخالفم. به دلیل اتفاقی که امسال برای کنکور خودمون پیش اومد.

  خیلی از سوالات از کنکور سالهای قبل بودند و یا انقدر ساده بودند که حتی با یه بار خوندن هم می شد حلشون کرد.درس گسسته که اکثرا همه حذف می کنند امسال جوری بود که می شد حداقل به 3 تا از سوالاش جواب داد و خیلیا چون نخونده بودن 12 % از دروس مشترک که ضریب 4 داره رو از دست داده بودن!

  روزهای قبل اعلام نتایج؟ استرس داشتین؟ فکر می‌کردین رتبتون چطوری بشه؟ بقیه چه نظری داشتن؟

  بعد از اینکه سنجش پاسخنامه اولیه رو روی سایت گذاشت و جوابا رو چک کردم چون خیلی از سوالات رو یادم نبود چی جواب داده بودم فکر می کردم رتبه ام خیلی جالب نباشه ، خیلی خوشبینانه به 60 و 70 آی تی فکر می کردم و احتمال اینکه تا 150 هم بشم می دادم چون امسال همه درصدای بالایی داشتن و حتی 1% هم اختلاف زیادی به نظرم ایجاد می کرد.

  از خیلی از کنکوری های سال های قبل هم که پرسیدم اکثرا می گفتن بین 80 -150 هستی چون درصدای واقعی رو نداشتیم.

  درصدها تون چه طور بود ؟

  زبان 15.56

  مشترک 53.33

  مدیریت 77.78

  تخصصی 47.06

   

  منابع مطالعاتی تون چیا بودن؟

  زبان : زبان عمومی ارشد محمد اصفهانی و زهرا آهنگر (البته من زبان اوایل نخوندم تقریبا 2 ماه مونده به کنکور فهمیدم که این کتاب خیلی خوبی اما به جز چندات از فصل هاش نرسیدم بقیه رو بخونم و پیشنهادمم اینه که هرکی می خواد زبان بخونه حتما از تابستون این کتاب رو بگیره بخونه)

  گسسته : پارسه

  طراحی الگوریتم : ارشد سپاهان

  ساختمان داده : پوران پژوهش

  نرم افزار : سپاهان و مدرسان شریف ( پیشنهاد می کنم اول کتاب سپاهان رو بخونین چون خیلی ساده و روان توضیح داده و بعد مدرسان شریف اونم به نظر من فقط خلاصه های آخر هر فصل رو نه کل کتاب چون تجربه کردم با این خلاصه ها می شه حداقل 4 تا ار 6 تا تست هر سالی رو جواب داد ضمن اینکه امسال هر 6 تاش رو می شد با همینا جواب داد)

  شبکه : پارسه ( هرچند خیلی جالب نیست درسنامه اش اما کتاب بهتر از این هم فکر نمی کنم وجود داشته باشه! )

  سیستم عامل : فقط و فقط پارسه J

  پایگاه داده : مقسمی و در کنارش جزوه رانکوهی (جزوه رانکوهی حتما از تابستون خونده شه)

  هوش مصنوعی : فقط راهیان ارشد ( سوالایی که جواب داده اشتباه هست دو تا گزینه صحیح می شه رو با دقت بررسی کنید! ممکنه اینطور نباشه! )

   مدیریت : چندین سال هست منبع کتاب رابینز هست اما من خلاصه و تست مقسمی رو اونم دو روز آخر خوندم پیشنهاد نمی کنم کسی این کار رو بکنه چون روزای آخر خود به خود استرس بالایی داره چه برسه بخوای درس نخونده رو بذاری برای اون موقعه!

  در صورتي‌كه در آزمون قبول نمي‌شديد چه برنامه‌اي براي سال آينده خود داشتيد؟

  قطعا باز هم برای ارشد می خوندم اما در کنار این فرصت های اضافه رو یا کارهای کوچیک بر می داشتم تا تجربه کسب کنم و یا مقاله های مرتبط با رشته ام می نوشتم.

  سال بعد شمارو تو کدوم دانشگاه  خواهیم دید؟!

  امیدوارم دانشگاه تهران قبول شم.

  چه گرایشی؟

  آی تی

   

  در پایان ضمن تشکر از قبول این مصاحبه اگر صحبت پایانی دارید بفرمائید.

  از همه اونایی که برام زحمت کشیدن و بهم روحیه دادن تا من به چیزی که می خواستم برسم به خصوص خانواده ، اساتید و دوستان خوبم بی نهایت سپاسگزارم.

  برای همه کنکوری ها آرزوی موفقیت دارم و بهشون پیشنهاد می کنم هیچ وقت کاری رو که شروع می کنن ناتموم نذارن و خودشون رو دست کم نگیرن چیزی به اسم هوش و شانس وجود نداره و فقط پشتکار هست که تو زندگی معنی می ده.

  موفق باشید.

   

   

   

  مصاحبه با رتبه های برتر IT، کارنامه ارشد مهندسی فناوری اطلات، منابع مطالعاتی برای کنکور ارشد IT

   

   


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : خیلی ,اینکه ,رتبه ,کتاب ,داده ,تابستون ,جواب داده ,برای کنکور ,نگران بودم ,خیلی جالب ,منابع مطالعاتی ,
  مصاحبه اختصاصی با رتبه 12 IT گرایش IT و تجارت

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر